Şişmanlık Tedavisinde Tehlike!

Şişmanlık Tedavisinde Tehlike!

ŞİŞMANLIK TEDAVİSİNDEKİ TEHLİKE!

Şişmanlık Ameliyatları sonrası ortaya çıkabilen “Ölümler” ve “Olumsuz Durumlar” dikkatleri yeniden bu konuya çekti.

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Nafiz Karagözoğlu “Şişmanlık Tedavisinde Ameliyat” konusu ile ilgili Uyarılarda bulundu.

ŞİŞMANLIK SALGINI

Şişmanlığın Salgın kabul edildiği bir dönemde yaşıyoruz. Kişiler hem çok yemek yemeyi, hem az hareket etmeyi ve hem de zayıf olmayı istiyor. Bu da onları hemen ve çabuk düzelme olacak sandıkları “Ameliyat Olma” ihtimaline götürüyor.

ACELE İŞE ŞEYTAN KARIŞIR

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. M. Nafiz Karagözoğlu “Herkes Herşeyi Hemen olsun” istiyor. Bu mümkün değil. Eskilerin tabiri ile “Acele İşe Şeytan Karışır”. Şakası bir yana gerek ameliyat kararının ve gerekse ameliyat hazırlıklarının acele yapılması telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabilir.” Dedi.

ŞİŞMANLIK AMELİYATINA KİM KARAR VERMELİDİR?

Şişmanlık Ruhun, Bedenin ve Sosyal durumun etkilendiği bir hastalık olduğunu ifade eden dr. Karagözoğlu “Bu süreçlerin tam ve doğru bir şekilde yönetilmesi “Erişkin Doktoru” olarak da ifade edilen İç Hastalıkları Uzmanının sorumluluğundadır. Bu nedenle Şişmanlık için tedavi olmak isteyenler İç Hastalıkları Uzmanının takibine girmelidir.” Diyerek uyarılarını sürdürdü.

AMELİYAT SONRASI “TOZ PEMBE” DEĞİL

“Ameliyat sonrası TOZ PEMBE değil. İç Organlarda meydana gelen değişiklikler Özel Beslenme gerektiriyor. Vitamin, mineral destekleri, doktor kontrolleri mecburi hale geliyor. Her istediğini, istediği şekilde yiyip, içemiyor. Bu nedenle İç Hastalıkları Uzmanı ve Diyet Uzmanı tarafından düzenli kontrolü Şart oluyor.” Diyerek sözlerine devam etti.

Aynı anda Mynet.com – Yayınlandı.

Back to Top